Čistící prostředek na knoflíky, mřížky a hořáky, který funguje jako kouzlo! Vše bude jako nové!

0
(0)

Tomáš , 18. 06. 2024

Čištění obyčejného sporáku dokáže člověku pohltit mnoho hodin času i energie. Všechny místa jako jsou knoflíky  a podobně dostupná místa vyžadují péči a určitě i velmi pevné nervy.

Domácí čistič

Abyste si práci nejlépe ulehčili, přinášíme vám perfektní tip, jak vyčistit těžko dostupná místa bez námahy a celého arzenálu čisticích prostředků. Mně tento zplsob moc pomohl a starý sporák jsem vyčistila ihned!

Co budeme potřebovat

  • vatové tyčinky
  • Amoniak (čpavkovou vodu) – dá se jednoduše zakoupit v drogerii
  • vatové tyčinky
  • Starý zubní kartáček

Postup

S amoniakem vždy pracujte v rukavicích. Vatové tyčinky namočíme v amoniaku a jednoduše přetíráme znečištěná místa tak, aby se amoniak dostal na jejich povrch.
Potom vezmeme zubní kartáček a jednoduše vyčistíme. Sami se můžete přesvědčit, jak jednoduše a rychle to půjde. Nakonec setřeme navlhčeným hadříkem a je to. Sporák bude jako nový!
Knoflíky, které se dají vyndat, namáčím do směsi vody, saponátu a rozpuštěných tablet do myčky (lze použít také prášek na praní). Nechám to odmočit a pak jednoduše vyčistím.

Funguje to i na litinové hořáky a mřížku!

Potřebujete jen amoniak a igelitový sáček. Vezměte si plastový uzavíratelný sáček a přidejte do něj 5 lžic amoniaku.
Poté do něj vložte mřížku či hořák, uzavřete ho a nechte působit 12 hodin. Nakonec stačí jednoduše setřít hadříkem a máte hotovo. Při této práci, ale použijte rukavice.