Chcete usnout za 2 minuty? Trik, který se používá v americké armádě se naučíte rychle i vy

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Vychlazená postel, úplná tma v pokoji, vypnuté mobily, televizory či jiná zařízení, ale i tak potřebujete pomoc s rychlejším usínáním? Ve světě neustálého stresu, úzkosti a chronické únavy jsou nutné nová opatření! Jak rychle usnout, pokud se vám to stále nedaří?

Na tuto otázku mají odpověď členové americké armády, kteří vyřešili problém usínání během několika minut, dokonce i při dělových výstřelech.

Tajemství rychlého usínání bylo popsáno i v knize Relax and Win: Championship Performance v roce 1981. Obsahuje 4 jednoduché kroky, které vám nezaberou více než 2 minuty.

Víme, jak vypadá dobrá a kvalitní spánek, proto se s vámi rádi podělíme o to, jak se zbavit nespavosti a usnout během 2 minut.

krok č.1

Lehněte si na záda a položte si hlavu na polštář. Dýchejte pomalu, hluboce a rytmicky. Uvolněte všechny svaly obličeje! Pocítíte, jak se pokožka hlavy uvolňuje. Uvolněte čelisti, abyste měli ústa lehce pootevřená. Uvolněte své žvýkací a obličejové svaly, pak jazyk a rty.

krok č.2

Ramena se snažte zatlačit co nejníže a uvolněte krční svaly. Zhluboka se nadechněte a při výdechu uvolněte všechno napětí z hrudníku a nechte ho "spadnout" do matrace. Uvolněte pravé předloktí, pak ruku a prsty. Pokud by vám někdo zvedl ruku, měla by spadnout, jako byste byli mrtví. Totéž opakujte s levou rukou. Pocítíte, jak se naplníte pocitem tepla a pohodlí.

krok č.3

Po uvolnění horní části těla, přejděte plynule k dolním končetinám. Uvolněte svaly pravého stehna, lýtka, kotníku, chodidla a prstů. Udělejte totéž is levou nohou, nezapomeňte dýchat hluboko a rovnoměrně. Pokud zjistíte, že některou část těla nedokážete zcela uvolnit, můžete ji nejprve mačkat či napínat a následně uvolnit.

krok č.4

Po fyzické relaxaci je čas na vyčištění mysli. Zastavte tok svých myšlenek, zapomeňte na obavy, zklamání a problémy. Snažte se na nic nemyslet po dobu 10 sekund a pak si představte následující ...

Představte si, jak se kolébáte v kanoe, plovoucím v klidných vodách jezera. Kolem není nic, kromě čisté modré oblohy. Soustřeďte se na tento obraz a nedovolte svým myšlenkám, aby vás zbytečně znepokojovaly.

Představte si, jak ležíte v obrovské houpací síti uprostřed tmavé místnosti.

Po dobu 10 sekund si v mysli opakujte následující slova: "Nemysli, nemysli, nemysli." Pokuste se zbavit jakékoliv myšlenky. Dýchejte pomalu a zhluboka. Jděte spát.

Jsme rádi, že tento trik je aplikovatelný nejen v momentech nespavosti, ale i ve stresových situacích, kdy se potřebujete v krátkém čase uvolnit a uklidnit.

Uvidíte, že už po několika týdnech se naučíte relaxovat na jakémkoli místě, v jakékoliv situaci a spánek se stane přesně tím, o čem jste vždy snili.

Pokud se vám líbil náš článek, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli!