Čaj z ořechových skořápek má úžasné účinky, které by měl znát každý z nás! Domácí lék

0
(0)

Bláha Tomáš , 28. 01. 2019

Každý z nás ví, jak moc zdravé jsou ořechy. Obsahují mnoho živin, energie i vitamínů. Co ale víme o ořechových skořápkách? Tyto informace známe od starších lidí, kteří celý život ořechové skořápky uchovávají i přes zimu.

Ořechové skořápky

Ořechové skořápky jsou chemicky neutrální biologické materiály , které nemají žádný toxický účinek na lidské tělo a ani na životní prostředí. Už v dávných dobách však znali lidé jejich užitečné vlastnosti, které využívaly k léčbě a prevenci různých zdravotních neduhů.

Léčivé účinky ořechového čaje

 • pomoc při kašli a nachlazení – léčí i dlouhotrvající či chronický kašel
 • protizánětlivé účinky
 • Pomáhá už při prvních příznacích chřipky a zahlenění
 • upravuje hladinu cukru v krvi – pomoc pro cukrovkáře
 • silný čaj – odvar z ořechových skořápek působí příznivě na vředy
 • pro krásné a silné vlasy
 • proti vypadávání vlasů
 • blahodárné účinky na pleť
 • utlumuje chuť na kouření

Na ořechový čaj:

 • skořápky z 12 vlašských ořechů
 • půl litru vody
 • med nebo stévie

2 způsoby přípravy

První možnost

Podle prvního receptu ořechové skořápky omyjte, zalijte půl litrem studené vody a nechte louhovat 12 hodin. Před konzumací povařte 5 minut a doslaďte medem.

Druhá možnost

Druhý způsob je rychlejší – stačí ořechové skořápky 30 minut vařit a pak 15 minut nechat louhovat. Ještě teplý doslaďte medem, vypijte a rozlučte se s nepříjemným kašlem.

Cukrovka

Mnozí lidé v minulosti používali skořápky k léčbě cukrovky a to tak, že jednou za 6 týdnů během jednoho dne pili ořechový čaj – čaj z ořechových skořápek (3-4 šálky) . Kúru opakovali jednou za 6 týdnů. Čaj ze skořápek je však nejen nápomocný, ale také překvapivě chutný!

Kašel a nachlazení

Uleví se vám nejpozději do dvou hodin!
Na podzim a v zimě jejich mějte vždy po ruce. Při nachlazení, příznacích chřipky, dlouhotrvajícím kašli a zahlenění dokáží pomoci překvapivě rychle. Potřebujete něj skořápky z 12-ti ořechů, 500 ml vody a med . Skořápky omyjeme, zalijeme půl litrem vody a necháme 12 hodin louhovat. Když budete chtít čaj vypít, jednoduše vše přeložte na plamen, 5 minut povařte a následně sceďte a přidejte med. Pijeme jako klasický čaj. Druhý způsob je ten, že ořechové skořápky bez louhování povaříme 30 minut ve vodě a pak necháme 15 minut odstát. Tento čaj je obzvláště dobrý při kašli .

Pro silné vlasy a proti šedinám

Odvar z skořápek se používá k promývání vlasů . Dokáže vlasům vrátit sílu, zastaví vypadávání a postupně dokážou vrátit barvu šedivým vlasům . Dobré také je, připravit si z odvaru masku, kterou necháte na vlasech působit alespoň 20 minut.

Bělení zubů

Skořápky rozemleté na prach přidány do zubní pasty perfektně odstraní plak a dokáží viditelně vybělit zuby. Tento trik dobře znali i naši předkové.

Pleť

Pokud si přidáte drcené ořechy do čistícího mýdla na obličej, ořechy vám dokonale vyčistí póry , ozdraví pleť a perfektně odstraní make-up. Dávejte však pozor, aby se vám drcené ořechy nedostaly do očí.

👍 Tento návod je užitečný

Jak udělat spirálové pečené brambory? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak vařit těstoviny bez hrnce? Návod

21. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)

Jak si vybrat v obchodě kvalitní chleba? Návod

22. 12. 2017 Bláha Tomáš
0
(0)