Bílé oblečení září jako nové, dokonce zmizely i staré fleky: Od té doby co znám tento domácí trik s obyčejnou sodou, bělidlo už nekupuji!

0
(0)

Dalibor , 10. 05. 2024

Zdá se, že neexistuje univerzálnější produkt jako je soda bikarbona.

Tato levná přísada nám již mnoho let usnadňuje údržbu domácnosti

Soda bikarbóna dokáže například vyčistit rez a usazeniny, vybělí staré oblečení, zbaví vaše dlaždice vodního kamene, perfektně s ní vyčistíte umyvadlo a dokáže ještě mnohem více.

K odstranění rzi a usazenin vodního kamene, na umyvadlo, vanu a záchodovou mísu, použijte toto řešení. Smíchejte sodu s vodou tak, abyste dostali hustší pastu a rozetřete ji na špinavé místa. Počkejte, dokud hmota nezaschne a odstraňte ji houbou. Povrch pak důkladně omyjte

Proces

Pokud se vám při prvním pokusu nepodařilo dosáhnout absolutní čistotu, proces opakujte. Toto čištění doporučujeme provádět pravidelně, pak zapomenete na nepříjemný problém a nebudete potřebovat drahé čistící prostředky.

Postup

Na bělení prádla rozpusťte v 5 litrech vody 5 lžic jedlé sody, přidejte 2 lžíce amoniaku a dobře promíchejte. Do tohoto roztoku namočte oblečení a nechte působit 4 hodiny. Pak vše vyperte jako obvykle.

Při míchání sody s octem získáte skvělý roztok na odstranění nečistot z jakéhokoliv povrchu. Na špinavé místo jednoduše naneste jedlou sodu, houbičku namočte do octa a důkladně vyčistěte.

I když jsou navrhované řešení absolutně neškodné, je vhodné použít jednorázové rukavice, abyste ochránili pokožku rukou před vyschnutím a nepoškodily si manikúru.