Aviváž nyní už vůbec nepoužívám a mé prádlo voní doslova božsky! Tudle vychytávku jsem objevila ve velmi nóbl rakouském hotelu

0
(0)

Tomáš , 18. 06. 2024

Z jednoho z nejkrásnějších pětihvězdičkových hotelů v Rakousku, kde jsem kdysi pracovala, jsem dostal tuto velkou radu. Každý den má hotel obrovské množství prádla a to bylo vyčištěno naprosto bez chemikálií.

Prádelna bez chemikálií

Nicméně, když jste otevřeli šatník a vybrali prádlo, cítili jste levanduli, to bylo něco úžasného.
Prádlo vonělo po dlouhou dobu a kvůli intenzivní vůni levandule nebyly žádné problémy s moly nebo jinými škůdci. Proto používám tento trik doma a nemohu si ho vynachválit, a ráda bych se s vámi podělil o to, jak na to!

Levandulový balzám

Když se prádlo žehlí, je okamžitě osvěženo tímto měkkým balzámem. Poté vložíte prádlo do skříně a posypete ho přímo na prádlo ve skříni. Věřte, že přestanete kupovat běžné prostředky.

Potřebujeme

  • 2 ½ sklenic vody
  • 4 lžíce sušené levandule
  • 15 kapek levandulového esenciálního oleje
  • 2 lžíce vodky nebo jiného čirého alkoholu
  • Postřikovací láhev

Proces

Nejprve uděláme levandulový čaj. Zahřejte 1 šálek vody, přidejte sušenou levanduli a nechte ji povařit. Odstraňte z tepla a nechte 5 minut louhovat.
Pak zbytek vody vařte a přelejte do láhve. Když trochu ochladne, přidejte vodku a esenciální olej. Nazávěr přidejte levandulový čaj, který přeceďte přes síto.

Aplikace

Během žehlení naneste směs na prádlo nebo po žehlení, podle toho, jak potřebujete prádlo změkčit.  Zde můžeme také stříkat ve skříni. Tato voda je také skvělá pro osvěžení sedadel, koberců, záclon atd.