3 logické hádanky na nastartování mozku! Kdo je zvládne všechny, má IQ jako vysokoškolský profesor!

0
(0)

Jan , 26. 09. 2024

Obsah článku

Tyto hádanky se perfektně hodí na kafíčkové přestávky, prostě tak akorát, aby vás nastartovaly a zahřály váš mozek na provozní teplotu. Pokud máte jenom chvilku, tyto hádanky jsou proto přesně pro vás. Tak co, přijímáte tuto výzvu?

Tohle jsou recepty, které se doma opravdu vaří – najdete je na irecept-shop.cz

1. Hádanka – Vězňův klobouk

3 logické hádanky na nastartování mozku! Kdo je zvládne všechny, má IQ jako vysokoškolský profesor!

Celkem čtyři vězni jsou seřazeni pár kroků od sebe.

Všichni se koukají stejným směrem. Zeď, kterou vidíte na obrázku odděluje čtvrtého muže od všech ostatních.

Pro shrnutí:

  • Muž č. 1 vidí druhého a třetího
  • Muž č. 2 vidí pouze třetího
  • Muž č. 3 nevidí nikoho
  • Muž č. 4 nevidí nikoho

Vězni na sobě mají klobouky

Vědí pouze, že dva z nich mají bílé klouboky a dva z nich černé.

Vězni přirozeně neví, jakou barvu klobouku mají na hlavě.

Hned, jak zjistí jakou barvu klobouky mají na hlavě, musí zařvat onu barvu. Přitom platí tyto podmínky:

  • Nemají povoleno se otáčet nebo hýbat
  • Nemají povoleno na sebe mluvit
  • Nemají povoleno si sundávat klobouky

Kdo první zakřičí svojí barvu klobouku a proč?

Řešení

Jako první zakřičí muž č. 2! Zde máte vysvětlení:

  • Vězni č. 3 a č. 4 nevidí klobouky ostatních
  • Vězeň č. 1 vidí černý a bílý klobouk a tedy ví, že jeho klobouk je buď černý nebo bílý
  • Vězeň č. 2 vidí jeden černý klobouk, ale pokud má na sobě taky černý klobouk, bylo by zřejmé, že muž č. 1 má bílý klobouk. Jelikož muž č. 1 nic nezakřičel, muž č. 2 tak usoudil, že má na sobě bílý klobouk.

2. Hádanka – Výměna kola

3 logické hádanky na nastartování mozku! Kdo je zvládne všechny, má IQ jako vysokoškolský profesor!

Při výměně kola na silnici upustil řidič všechny čtyři matky do otvoru kanalizace.

Zkusil všechno, aby je vytáhnul, ale bez úspěchu. Už si myslel, že stráví hodiny a hodiny čekáním u silnice, ale najednou se objevilo dítě, které mu pomohlo vyřešit jeho problém.

Dal na radu dítěte a úspěšně připevnil novou pneumatiku, a odřídil tak na nejbližší benzínovou stanici bez jakékoliv nehody.

Jakou radu mu dítě dalo? Nevíte?

Řešení

Dítě mu poradilo sundat jednu matku z každé pneumatiky a přidělat ji na tu novou.

3. Hádanka – Dárek od čarodějnice

Bylo nebylo, princ Krasoň se vydal do světa hledat svoji snoubenku. Právě skončilo léto, když princ přišel k dřevěné chatrči, kterou obývala stará čarodějnice.

Unavený princ požádal čarodějnici zda by u ní mohl strávit jednu noc. Čarodějnice souhlasila a prince pohostila. Další ráno, když se princ připravoval na cestu, mu předala dárek se slovy: “Přijde čas, kdy se na své cestě dostaneš k rozbouřené řece bez mostu. Jediná cesta bude ji přeplavat. Vem si proto můj kouzelný hábit, který ti pomůže se neutopit!”.

Náš hrdina po té pokračoval v cestě. Za sto dní a sto nocí přišel opravdu k řece, před kterou ho čarodějnice varovala. Nakonec se princi podařilo dostat na druhý břeh bez hábitu, který mu darovala.

Řešení

Princ Krasoň navštívil čarodějnici hned po konci léta, tzn. asi v září.

Po té uplynulo sto dní a sto nocí než se dostal k divoké řece. Což znamená, že v tu dobu byla zima, proto se dá předpokládat, že řeka zamrzla a umožnila tak princi bezpečný průchod na druhý břeh.