Nechápala jsem, proč nemohu usnout, mám neustále špatnou náladu a bolí mě hlava. Když mi lékař doporučil TOTO, všechny příznaky zmizely.

0
(0)

Jan , 18. 06. 2024

Občas zapomínáme, že naše zdraví a nálada záleží od vyvážené stravy. Pokud ji zanedbáváme, můžeme mít vážné problémy, zvlášť když trpíme nedostatkem hořčíku ... právě on posiluje naše srdce a zajišťuje správné fungování nervové soustavy.

Bohatým zdrojem hořčíku jsou mandle a množství dalších ořechů, také luštěniny, hořká čokoláda, banány nebo špenát. Není nutná návštěva lékárny.

TOTO JSOU PŘÍZNAKY NEDOSTATKU HOŘČÍKU:

1. Svalové křeče -Při nedostatku hořčíku začínají svaly protestovat a dochází k bolestivým křečím.

2. Zácpa-Hořčík také zajišťuje správné fungování střev. Pokud je ho v těle příliš málo, naše střeva jsou "líná".

3. Migréna -Další příznak nedostatku hořčíku. Podle výzkumů hořčík účinně potlačuje i tu nejsilnější bolest.

4. Astma- Je dokázáno, že problémy s dýcháním jsou díky hořčíku menší.

5. Vysoký krevní tlak -Velmi nebezpečný stav, který může vést k infarktu! Je důležité dopřát si hořčík, draslík a vápník každý den.

6. Nedostatek vápníku -Bez hořčíku náš organismus nedokáže dostatečně přijímat vápník. Jedna věc souvisí s druhou!

7. neustupující chuť na sladké -Pokud máte neustále chuť na sladké a nikdy nemáte dost, je možné, že vám chybí hořčík. Doporučujeme vám vyzkoušet hořkou čokoládu - je bohatým zdrojem hořčíku a obsahuje málo kalorií.

8. Nervozita -hořčík zabezpečuje správné fungování nervového systému a pokud je ho málo, cítíme neklid a strach.

9. Deprese -Je dokázáno, že osoby po 65. roce života, které trpí nedostatkem hořčíku jsou až o 22% více náchylné na depresi.

10. Nespavost a nepřestávající únava- Nespavost, neustálá únava, bolavé svaly - to je příznakem nízké hladiny hořčíku!

Pamatujte, že hořčík je pro naše zdraví přímo nezbytný!

PŘÍRODNÍ ZDROJE HOŘČÍKU:

Hořčík je nejlépe přijímat ve stravě. Existuje množství přírodních zdrojů hořčíku a většina z nich patří k nejzdravějším potravinám pro náš organismus celkově. Velké množství hořčíku je zastoupeno v zelené listové zelenině jako je špenát, kapusta či mangold. Dostatek magnézia můžete získat i z různých druhů ořechů a semínek jako jsou mandle, vlašské ořechy, kešu, para ořechy, dýňová semínka, slunečnicová semínka či sezamová semínka. Z ovoce se hořčík nachází zejména v avokádu, ve fících či v datlích. Do stravy dále zařaďte různé druhy fazolí, česnek, sójové boby, tofu, pšeničné otruby či klíčky. Magnézium však můžete čerpat i z vody. I na našem trhu existují minerální vody, které mají vyšší obsah hořčíku. Magnézium si můžete doplnit i prostřednictvím výživových doplňků. Vhodné jsou zejména výživové doplňky, které obsahují kromě hořčíku i vitamín D, vápník a vitamin K2. Tyto látky se v organismu významně doplňují a zajišťují, že buňky dělají svou práci lépe.