9 signálů, které prozradí, že jste těhotná ještě předtím než si uděláte těhotenský test.

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Když žena zatouží po miminku, mnohdy její tělo dá mnoho signálů, díky kterým s jistotou pozná, že za devět měsíců se stane maminkou. Tyto signály se častokrát objeví mnohem dříve, než vůbec například těhotenský test odhalí, že je žena těhotná.

Aby si však těchto signálů žena všimla, měla by své tělo dobře znát, jen tak pozná, že je s ním něco "jinak", než jak tomu bylo dosud. Mezi hlavní příznaky těhotenství už dávno nepatří jen zpoždění menstruace.

Bolavé prsa

Bolavé prsa jsou velmi častým symptomem. Je to proto, že prsní tkáň je velmi citlivé, co se týče hladiny hormonů v těle a na jakoukoliv změnu reaguje. U některých žen se však citlivé a bolavé prsa objevují již během ovulace, avšak pokud bolest přetrvává, je jasné, že se vaše snažení vyplatilo.

Křeče

Začátek těhotenství může být doprovázeno nepříjemnými křečemi v oblasti podbřišku, které se podobají menstruačním křečím. Je to z toho důvodu, že se oplodněné vajíčko váže k děloze a právě i ta začíná na celý proces těhotenství připravovat.

Únava

Mnoho žen uvedlo, že začátky těhotenství pro ně byly fyzicky velmi náročné. Zejména tedy proto, že se cítili neustále neobvykle unavené a i obyčejné denní činnosti jejich velmi vysilovaly. Je třeba si totiž uvědomit, že v nás roste nový život, který potřebuje hodně energie.

Barva bradavek

Jakmile tělo zjistí, že se v naší děloze začíná poklop nový život, může se to projevit i na našich prsou, tedy přesněji na bradavkách a jejich zbarvení. Těhotenské hormony dokáží ovlivnit buňky v bradavkách, čili melanocyty, které ovlivňují zbarvení bradavek. Během těhotenství mohou být naše bradavky tmavší, než tomu bylo doposud.

 

Nevolnost

Ranní nevolnosti jednoduše k těhotenství patří a objevují se až u 85% všech těhotných žen. Jenže tato ranní nevolnosti přicházejí až o pár týdnů později. Na mysli nyní máme lehké nevolnosti například z jízdy autem, z parfému, při čtení v autě a i při jiných činnostech, které vám dosud nikdy nijak nevadily.

Špinění

Mnoho žen se domnívá, že ono zmíněné špinění je menstruace, avšak to není tak úplně pravda. Špinění se může objevit 10 až 14 dní po oplodnění vajíčka, a to z toho důvodu, že se oplodněné vajíčko uhnízdilo v naší děloze. Avšak občasné špinění se může objevit i v dalších měsících těhotenství, není to nic neobvyklého.

Nadýmání

Za nepříjemný pocit nafouknutí může zvýšená hladina progesteronu, která zpomalí trávicí systém a naše bříško vypadá jako balón, což se mj děje i při menstruaci. Pokud se tedy cítíte nafouklé a menstruace se nedostavila tehdy, kdy měla, je na čase zajít ke svému gynekologovi.

Bolest hlavy

Pro začátek je dobré zmínit, že bolesti hlavy po čase ustoupí. Jsou totiž způsobeny rostoucím objemem krve, což je pro první týdny těhotenství běžná věc.

Změny nálady

Tento poslední bod je v podstatě souhrn všech již výše zmíněných bodů. Když vás bolí prsa, podbřišek i hlava ak tomu se cítíte unavená a nafouknutá, tak kdo by měl neustále dobrou náladu, že?