--> --> 8 varovných signálů, které vás upozorní na to, že budeme mít v blízké době cukrovku! - iRecept

8 varovných signálů, které vás upozorní na to, že budeme mít v blízké době cukrovku!

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 10. 06. 2024
-->

Většina lidí neví, že vysoká hladina cukru v krvi může způsobit vážné škody. Ať už jste diabetik nebo ne, vysoká hladina cukru v krvi může způsobit poškození nervů, orgánů a cév.

Skutečné nebezpečí nastane, když hladina cukru v krvi neklesne - mohou nastat vážné zdravotní problémy.

Jedním z důvodů, proč lidé trpí vysokou hladinou cukru v krvi, je to, že jsou informováni o závažnosti a známkách, které nám naše tělo dává.

Chcete-li udržovat zdravé tělo a normální hladinu cukru v krvi, věnujte pozornost následujícímu:

-->

Trvalá žízeň

Hlavním důvodem, proč vám vysoká hladina cukru v krvi dělá žízeň, je polyurie. Když je vaše hladina cukru v krvi vysoká, ledviny produkují více moči, aby se zbavily přebytečné glukózy, kterou nedokáže absorbovat. To způsobí dehydrataci.

Zvýšené stravovací návyky

Pokud zjistíte, že se vaše stravovací návyky zvyšují, je pravděpodobné, že budete mít vysokou hladinu cukru v krvi. Důvod, proč vysoká hladina cukru v krvi může způsobit zvýšené stravování, spočívá v tom, že glukóza není schopna vstoupit do buněk.

Může to být způsobeno nedostatkem inzulínu nebo pravděpodobně inzulínovou rezistencí. Když nastane tato situace, vaše tělo není schopné přeměnit jídlo, které jíte, na energii.

Pokud tedy vaše tělo cítí, že nemá dostatek energie, bude k produkci glukózy vyžadovat více jídla.

-->

Trvalé močení

Toto znamení je přímo spojeno s neustálou žízeň. Vaše ledviny nejsou schopny držet krok s přebytečným cukrem, takže jediným způsobem, jak se toho zbavit, je močení.

Dávejte si pozor na výlety na toaletu. Pokud zjistíte, že chodíte každou hodinu na toaletu, můžete mít vysokou hladinu cukru v krvi.

Může to ale také znamenat, že máte vážnější zdravotní problém. Nejlepší rada je poradit se s lékařem.

Chronická únava

Možná si myslíte, že vysoká hladina cukru v krvi znamená, že máte hodně energie. Na druhou stranu se může stát opak. Když máte vysokou hladinu cukru v krvi, více močíte a máte větší žízeň, protože vaše ledviny nemohou absorbovat glukózu a generovat energii. Bez energie bude vaše tělo slabé a unavené.

-->

Rozmazané vidění

Vysoká hladina cukru v krvi může způsobit otok oční čočky. Každý, kdo má oteklé čočky, ví, že způsobuje rozmazané vidění. Ve většině případů je to pouze dočasné, ale měli byste se poradit se svým lékařem, abyste získali správnou diagnózu.

Suchá kůže

Pokud si všimnete nadměrného vysychání pokožky, může být hladina cukru v krvi po určitou dobu vysoká. Vysoká hladina cukru v krvi může způsobit poškození nervů a to způsobí, že tělo rychle ztrácí tekutinu.

-->

Impotence

Muži se při erekcích spoléhají na správný průtok krve. Vysoká hladina cukru v krvi narušuje průtok krve a dokonce poškozuje nervy a cévy.

Přibývání na váze

Pokud máte vysokou hladinu cukru v krvi, je pravděpodobné, že vaše buňky jsou rezistentní na inzulín a vůbec na něj nereagují. Pro inzulín rezistentní buňky je velmi obtížné získat glukózu z krve. Výsledkem je, že hladina cukru v krvi začne v průběhu času stoupat. To může způsobit, že přibíráte.

Toto jsou nejčastější příznaky vysoké hladiny cukru v krvi. Ale pravděpodobně vás zajímá, co způsobuje vysokou hladinu cukru v krvi. Špatná strava je jednou z hlavních příčin. Lidé, kteří mají dietu, která se skládá z potravin, které jsou vysoce zpracované a mají hodně kalorií, mohou způsobit rychlé trávení.

Rychlé trávení není dobrá věc, může způsobit prudké zvýšení hladiny cukru v krvi a také vysoký cholesterol.

-->