8 nejlepších tipů jak zbavit tlusté střevo toxických nánosů a nadbytečné hmotnosti

0
(0)

Dalibor , 21. 05. 2024

Tlusté střevo patří mezi nejdůležitější orgány v našem těle. Funkce tlustého střeva spočívá v absorbování vody a skladování nadbytečných produktů trávení, až dokud naše tělo není připraveno jejich vyprázdnit. Správně fungující tlusté střevo může vést k vyšší energii, nižší nemocnosti a snadnějšímu trávení.

Proč Vaše tlusté střevo potřebuje čištění?

Ačkoliv je pravda, že tělo je velmi dobré v samočištění a v zbavování se chemického znečištění s množstvím toxinů a dráždivých, které v současnosti denně přijímáme, je pro nás důležité, abychom pomohli našim tělům vždy, když můžeme.

Když má stolice vhodnou velikost a konzistenci, spoustu střevních a konečníkových potíží zmizí. Zpracované potraviny a mnoho chemikálií ovlivňuje konzistenci stolice. Malá a tvrdá stolice může přetrhnout anální otvor. Vhodná strava je nezbytná pro zabránění tohoto problému a očista je zase nezbytný komponent v případě, že strava selže v řešení problémů tlustého střeva.

Přírodní metody čištění tlustého střeva
Nepotřebujete žádné drahé střevní nebo SPA léčení na to, abyste zajistili optimální chod Vašeho trávicího systému. Jediné, co potřebujete, je vyzkoušet tyto jednoduché a přírodní metody.

1) Jablečná šťáva

Díky jejímu vysokému obsahu kyseliny a fruktózy perfektně očistí trávicí systém. Jeden až dva pohádá denně dokáží propláchnout Vaše tlusté střevo. Pouze se ujistěte, že konzumujete 100% pravou šťávu bez přidaného cukru.

2) Mořská sůl

Obsahuje tucet vitamínů a živin, které dokáží povzbudit trávicí systém. Příště, když se budete koupat, zkuste do vody přidat trochu mořské soli. Také ji můžete přidat do vody, kterou pijete.

3) Voda

Podstata funkčního trávicího systému spočívá v hydrataci. Abyste vypočítali, kolik uncí (28,3 gramu) vody musíte vypít každý den, rozdělte Vaši váhu na polovinu.

4) Lněné semínko

Lněné semínko patří mezi nejlepší přírodní ingredience přispívající ke zdraví tlustého střeva. Vzhledem k jejich vysoký obsah vlákniny dokáží zajistit i těžko stravitelným potravinám rychlý a snadný pohyb přes Váš trávicí systém.

5) Zázvor

Již více než tisíc let se používá kvůli jeho dobrým účinkem na dobrý stav tlustého střeva. Žutím kusu zázvoru nebo přidáním strouhaného zázvoru do Vašeho čaje můžete získat mnoho užitků při trávení.

6) Odšťavňování

Odšťavňování zeleniny je v dnešní době velmi oblíbené. A to pro dobrý důvod. Přidáním množství zeleninové šťávy do Vašeho stravování pomáhá povzbudit trávicí proces a udržuje Vaše tlusté střevo před zapečením. Zkuste používat organickou zeleninu a samy si ji odšťavněte těsně před pitím.

7) Vysoce vlákninová strava

Když přijde k zdravému trávení, vláknina je stejně důležitá jako voda. Sežeňte si směs rozpustné a nerozpustné vlákniny na podporu zdravého trávení.

8) Jogurt

Patří mezi úžasné potraviny sloužícím na podporu Vašeho trávicího systému. Budete překvapeni, jak velký rozdíl dokáže udělat jeden jogurt denně.

Jakmile je Vaše tlusté střevo úplně pročištěné, měli byste zpozorovat mnoho různých zdravotních výhod. Nebude trvat dlouho, dokud si Vaše tělo začne užívat výhody správně fungujícího trávicího systému a zdravého tlustého střeva.