8 benefitů pro zdraví díky tomu, že Vám pes olízne obličej

0
(0)

Dalibor , 18. 06. 2024

Olíznutí od pejska můžeme brát především na znamení náklonnosti. Neměli bychom se mu bránit, protože je prospěšné. Jakmile zjistíte proč, měli byste mít svého domácího mazlíčka vždy u sebe. Pokaždé, když vás olízne, můžete si být jisti, že vás má nejen rád, ale také vám pomáhá.

Posílení imunity

Pokud na vás pes dýchá z bezprostřední blízkosti, zapomeňte na mýty, že je plný bacilů. Naopak, jeho dech je plný probiotik, které mají pro lidský organismus významný přínos.

Posílení duševního stavu

Pusinkování nebo olizování psa má velmi dobrý vliv na psychiku. Posilují se obecné vztahy a v mozku se uvolňují hormony štěstí. Ty jsou pro všechny lidi velmi důležité.

Uvolňování serotoninu

To je také jeden z hormonů, které lidské tělo potřebuje. Říká se mu hormon štěstí a začíná se vylučovat ve chvíli, kdy přijdete do kontaktu se svým psem. Má také velmi příznivý vliv na psychiku. Teprve pak se budete na život dívat z optimistické perspektivy.

Zvýšená odolnost

Při kontaktu se psem si vzájemně vyměňujete bakterie. Je to podobné jako u očkování. Jedná se o malé dávky, které napomáhají odolnosti organismu. Díky tomu se nemusíte bát různých infekcí. Totéž platí pro vašeho psa.

Podpora respektu

Pokud vás pes olizuje, jen když to dovolíte, podpoříte tím vzájemný respekt. Pokud ho dostanete u svého psa, můžete ji v budoucnu dostat i u svého člověka. Jednoduše bude vědět, jak s nimi zacházet mnohem lépe.

Eliminace stresu

Váš pes je lepší než jakákoli pilulka. Psychické problémy se nás dotýkají stále více, proto je lepší s nimi bojovat. Domácí zvířata vám v tom mohou pomoci. S každým olíznutím a dotykem víte, že se zbavujete problémů ve své hlavě.

Ochrana proti alergiím

Pokud někdo přijde do kontaktu s alergenem, je malá pravděpodobnost, že se na tuto látku stane alergickým. Pokud se nejedná o vrozenou alergii, pak je kontakt se psem vhodný, aby se v budoucnu předešlo alergii na zvířecí srst.

Přírodní ochrana

Proč nás psi olizují? Dávají nám najevo, že nás chtějí chránit. Díky tomu se nemusíme bát napadení, protože si můžeme být jisti, že nás náš čtyřnohý přítel bude také chránit.

Zdroj: svetkreativity.cz