7 skutečných příznaků, podle kterých zjistíte, že budete mít cukrovku

0
(0)

Dalibor , 29. 05. 2024

Jak se říká, cukr je bílá smrt. Skutečně se považuje za jednu z nejnebezpečnějších látek. Hned, jak je jeho hladina v krvi příliš vysoká, může způsobit cukrovku a další vážné zdravotní problémy: kardiovaskulární choroby, zhoršené funkce ledvin a dokonce i mozkovou příhodu.

Bez ohledu na to, zda máte cukrovku nebo ne, vždy byste měli sledovat svůj příjem cukru. Tělo totiž vysílá signály, když jsou v něm nějaké nesrovnalosti. Existuje 7 skutečných příznaků, podle kterých zjistíte, že konzumujete příliš mnoho cukru. Podívejte se s námi na to, které to jsou ...

Trvalý pocit hladu

Pokud budete jíst hodně potravin, které obsahují vysoké množství cukru, hladiny glukózy v krvi dramaticky narostou. To vede k tomu, že neproniká do buněk. Výsledkem je, že tělo nedostává potřebnou energii a žádá si jíst. To může vést nejen k cukrovce, ale také k obezitě.

Neustálá únava

Je to stejná situace jako v případě pocitu hladu. Při vysoké hladině cukru v krvi se tělo nestane schopné správně uchovávat a zpracovávat glukózu. V důsledku toho se cítíte nejen hladoví, ale také unavení.

Časté močení

Ledviny nemohou normálně zpracovávat tekutinu, pokud je hladina cukru v krvi příliš vysoká. Z tohoto důvodu organismus rozpouští krev s intracelulární tekutinou, což zase vede k častému močení.

Infekční onemocnění

Vysoká hladina cukru vytváří příznivé prostředí pro reprodukci kvasinek a bakterií. Infekce močového traktu se mohou vyskytnout u mužů a zejména u žen, pokud je hladina cukru vysoká.

Sucho v ústech

Silné pocity žízně a sucha v ústech jsou jisté známky toho, že konzumujete příliš mnoho cukru, což vede k dehydrataci. Samozřejmě, musíte se nastartovat pitím nápojů bez cukru - nejlepší volbou je čistá voda bez bublinek.

Suchá kůže

Suchost a svědění kůže jsou dalšími příznaky nadměrné konzumace cukru. Mimochodem, loupání kůže se může vyskytnout na pozadí všech předchozích bodů. Takže pokud si všimnete jeden ze signálů a vaše pokožka již začala svědit, je lepší, pokud si dáte udělat testy na zjištění hladiny cukru.

Problémy se soustředěním

Jak jsme již řekli, zvýšená hladina cukru zabraňuje pronikání glukózy, zejména do mozkových buněk. Proto člověk dělá v obtížných situacích rychlé rozhodnutí a obecně déle přemýšlí.

Kontrolujte si konzumaci potravin, které obsahují velké množství cukru. Ušetříte se od mnoha onemocnění a problémů s nadváhou. Pokud trpíte otokem, je třeba minimalizovat soli ve vaší stravě.

Naučte se poslouchat své tělo a sdílejte tyto užitečné informace s vašimi přáteli na sociálních sítích!