--> --> 4 oční cvičení, které vám zlepší kvalitu zraku a vy se vyhnete náročné operaci očí - iRecept

4 oční cvičení, které vám zlepší kvalitu zraku a vy se vyhnete náročné operaci očí

-->
-->
4.3
(58)

Tomáš , 18. 06. 2024
-->

Měření uvádějí, že větší část populace na planetě má určité problémy s viděním. Dokonce i některé studie dokazují, že až 4 jednotlivci ze 6 pociťují zhoršený zrak. Současný předpis pro péči o oči nabízí několik možností, například brýle, kontaktní čočky, laserovou lékařskou proceduru a podobně.

Kvalitní zrak

Medicína dnes nabízí mnoho možností, jak svůj zrak vrátit do perfektního stavu a stále méně lidí nosí brýle, ale tyto procedury bohužel problém řeší jen dočasně, protože problém neni řešen od jádra. Existuje více věcí, které můžete udělat, aby vaše oči byly opět 100%.

V tomto článku vám ukážeme několik základních metod, které jsou pro vaše vizuální vnímání velmi výnosné. A co víc, s ohledem na dědičný sklon nebo rozptyl související s věkem. Než utratíte více peněz za nové brýle nebo laserovou léčebnou proceduru, zkuste doprovodné oční metody.

-->

Zaostření

Tyto cviky jsou ty nejzákladnější, ale přinášejí ty nejlepší účinky. Posaďte se s dostatečným otevřeným prostorem před vámi. Soustřeďte se na věc před vámi a poté na vzdálenější. Střídejte koncentraci na předměty v pravidelných intervalech a provádějte tento cvik přibližně 5 minut. Po nějakém čase to zásadně zlepší váš zrak.

Mžourání

Metoda mžourání je další velmi efektivní cvičení. Dlouhé posezení před televizí nebo PC nás přiměje k mžourání jen velmi málo, díky umělému osvětlení. Posaďte se a mžourejte po prostoru před sebou.

-->

Neviditelná číslice

Zavřete oči a představte si číslici 8. Se zavřenýma očima jezděte po její linii. Toto cvičení provádějte 5 minut jedním směrem a poté opakujte na druhou stranu. Tato aktivita posílí vaše oční svaly.

Překrytí

Zakryjte pomocí rukou své oči a a koukejte to naprosté tmy. 

-->