3 Nebezpečné varovné signály, kterými vám tělo předpoví ženský infarkt!

0
(0)

Dalibor , 21. 06. 2024

Infarkt myokardu je jednou z hlavních příčin úmrtí na celém světě, která postihuje ženy i muže. Více než 735 000 Američanů umírá každý rok na srdeční choroby. Pokud včas věnujete pozornost varovným signálům, vaše šance na přežití mohou být až 90%.
Existují příznaky, zejména u žen, které se objevují a signalizují před infarktem. Jakmile je požádáme o pomoc, ignorujte je.

Špatné trávení

Jedním z ohrožujících příznaků infarktu může být zažívací potíže. Mnoho žen připisuje stresujícímu a rušnému životnímu stylu, že jejich trávení je nedostatečné, ale pokud se situace nezlepší, nezaškodí věnovat trochu větší pozornost trávení.

Zvláště pokud je doprovázeno dalšími příznaky, jako je pocení, slabost, závratě, ztráta chuti k jídlu. Odpočiňme si na několik dní, zpomalíme a trávíme čas se svými blízkými, než bude pozdě.

Bolest na hrudi

Toto je nejhorší známka infarktu, ale ženy tomu obvykle nepřikládají důležitost, protože si myslí, že je to rozhodně způsobeno pouze stresem. Pokud cítíte nepříjemný tlak, tlak na hrudi, výraznější na levé straně, vyhledejte odborníka.

Bolest v pažích, krku a zádech

Tyto typy bolesti jsou častější u žen než u mužů. Může být také zaměňována s jinými typy bolesti, takže stojí za to věnovat zvláštní pozornost tomu, pokud pociťujete trvalou bolest v pažích, ramenou nebo zádech.

Intenzita bolesti se může také během noci zvýšit, zvláště pokud máme špatné držení těla. Ale můžeme se dokonce ráno probudit na silné bolesti. Poraďte se s odborníkem, protože je snazší předcházet nemocem, které jsou ještě v plenkách.