14 příznaků toho, že vaše hladina cukru v krvi je až příliš vysoká!

0
(0)

Dalibor , 31. 05. 2024

Cukrovka, neboli diabetes mellitus, je chronické onemocnění, které se vyznačuje vysokou hladinou cukru v krvi. Existují dva hlavní typy cukrovky: typ 1 a typ 2.

Diabetes 1. typu

Jedná se o uutoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém napadá a ničí buňky produkující inzulin ve slinivce břišní. Tato forma cukrovky se obvykle objevuje v dětství nebo dospívání a vyžaduje celoživotní podávání inzulinu.

Diabetes 2. typu

Tento typ je mnohem častější a obvykle se vyvíjí v dospělosti. Je spojen s obezitou, sedavým způsobem života a nezdravou stravou. U tohoto typu tělo buď nevytváří dostatek inzulinu, nebo ho nedokáže efektivně využít.

Léčba cukrovky zahrnuje nejen farmakoterapii, ale i změny životního stylu, jako je zdravá strava, pravidelná fyzická aktivita a udržování zdravé tělesné hmotnosti. Cílem léčby je udržet hladinu cukru v krvi co nejblíže normálním hodnotám, aby se minimalizovalo riziko komplikací, které mohou zahrnovat srdeční choroby, mrtvici, poškození ledvin, neuropatii a retinopatii. Včasná diagnóza a pečlivá kontrola nemoci jsou klíčové pro prevenci těchto komplikací a zajištění kvalitního života pacientů s cukrovkou.

Co to způsobuje 

Pokud se vysoká úroveň krevní glukózy vyskytuje delší dobu, výsledkem může být trvalé poškození orgánů jako jsou oči, nervy, ledviny nebo cévy.

 1. Stres
 2. špatné stravování
 3. Nedostatek pohybu
 4. Obezita
 5. dehydratace
 6. vynechávání nebo špatné dávkování léků na cukrovku
 7. přehnaná léčba hypoglykemie
 8. Některé druhy léků, jako například steroidy
 9. občasný výskyt hyperglykemie se může přirozeně vyskytovat i u dětí a
 10. mladých, dospělých v období dospívání.
 11. časté močení
 12. častá žízeň
 13. ztráta na váze, i když chuť k jídlu zůstala stejná
 14. pocit časté únavy
 15. svědivá a suchá pokožka
 16. dlouhé hojení ran
 17. problémy s koncentrací
 18. nervové potíže
 19. špatné vidění
 20. infekce
 21. impotence
 22. sucho v ústech
 23. neustálý hlad