10 znamení, kterými se vám tělo snaží naznačit, že s ním není něco v pořádku

0
(0)

Dalibor , 28. 05. 2024

Záleží vám na vašem zdraví? Pak byste si měli všimnout všech možných změn. Pokud si najednou vytvoříte zcela nový speciální zvyk nebo nevyhnutelnou potřebu, měli byste být určitě opatrní, protože to může naznačovat mnohem závažnější problém, zejména v oblasti fyzické pohody a zdraví.

Pokud najednou máte zvýšenou potřebu jíst slaná jídla nebo se změnily vaše spánkové návyky nebo se rychle snížila jejich kvalita, může to být jen akutní nedostatek nebo dlouhodobý problém, který se najednou změnil ve zvláštní příznak. Následujících 10 věcí obvykle znamená, že byste měli vyhledat odbornou pomoc, pokud k ní dojde náhle a bez předchozího sklonu.

Svědění nebo nepříjemný dráždivý pocit v chodidlech

Pokud se začne stávat, že často pociťujete brnění v nohou, nepříjemný pocit nebo potřebu se hýbat, i když se chystáte spát, zatímco odpočíváte, měli byste být ostražitý. Může se jednat o projevy syndromu neklidných nohou, které mohou vést k poruchám spánku a dalším onemocněním.

Tvrdnutí kůže

Vyrážka na neobvyklém místě, suchá kůže, podráždění nebo zdrsnění vždy naznačují určitý nedostatek. Může dojít k malé dehydrataci pokožky, ale problém je také spojen s procesy vnitřního organismu, jako jsou hormonální změny nebo výskyt ekzémů nebo alergií. Rozhodně neignorujte tento problém a nechejte si pro jistotu udělat krevní testy.

Přehnaně dlouhý spánek

Porucha zvýšené potřeby spánku, tj. Hypersomnie, se projevuje nejen jako důsledek časté konzumace alkoholických nápojů před spaním. Jeho příčiny mohou být také hlubší, nejčastěji jde o způsob, jakým tělo odolává nějaké nemoci. Tuto autoimunitní reakci byste měli určitě konzultovat s lékařem.

Ztráta čichu

Kromě nadměrného stresu mohou být tyto příznaky spojeny také s nebezpečnou Parkinsonovou chorobou. Pokud najednou máte velmi neklidný spánek s barevnými nebo dlouhými sny, které jsou náročnější na obsah, nebo se mění vaše vyjadřovací návyky, ať už v úrovni řeči, nebo v změnách rukopisu, nebo je snížená důvěra v normální pohyby, může být indikátorem nástupu onemocnění.

Přílišná agrese, toxické chován

Pokud nejste jasný cholerik a máte nadměrný přechod k negativnímu až agresivnímu chování, mohou to být příznaky začínající deprese. To nemusí být primárně spojeno pouze s pocity smutku, únavy a celkové ztráty energie, jeho projevem může být i náhlý velmi agresivní přístup k životnímu prostředí.

Ztráta paměti, časté zapomínání nechuť k sexu

Tyto příznaky jsou často spojeny s depresí, ale jejich příčina může být zcela odlišná. Pokud ztratíte chuť v intimní oblasti a zároveň často zapomínáte a jste unavení, je možné, že máte onemocnění štítné žlázy. Nerovnováha v úrovni hormonů produkovaná štítnou žlázou se odráží v celkové pohodě a schopnostech organismu. Mezi další příznaky patří přibývání na váze nebo neustálý pocit chladu.

Náhlá změna barvy očí

Pokud se vám na okrajích duhovky objeví bílý nebo šedý prstenec, je to obvykle spojeno se zvýšenou hladinou cholesterolu v krvi. Tento jev se projevuje hlavně u lidí starších 45 let a sám o sobě představuje pouze vizuální vadu, nikoli oční onemocnění.

Přehnané solení pokrmů

Pokud máte pocit, že jste začali neobvykle moc solit, pravděpodobně není něco v pořádku s vaší stravou. Může to být primárně pokus o doplnění chybějících minerálů, ale může to být také indikátor následujících onemocnění:

  • anémie
  • dehydratace
  • PMS (premenstruační syndrom)

Zvýšený pocit žízně

Primárně to může být pouze reakce těla na současnou stravu, která obsahuje mnohem více slaných nebo kořeněných prvků. Pokud v této oblasti nedojde ke změně, může zvýšená potřeba pití naznačovat začínající cukrovku nebo to může být známka těhotenství.

Potřeba konzumace ledových výrobků

Někteří lidé rádi jedí led, pokud se tato potřeba najednou objeví, může to být příznak spojený s výživou těla. Tato potřeba je spojena hlavně s nedostatkem železa nebo anémií. Pokud k tomu dojde, nechte si pro jistotu udělat krevní testy.