10 ranních zlozvyků kvůli kterým nehubnete. Jak se těchto zlozvyků zbavit aby tělo přirozeně začalo hubnout?

4.6
(48)

Dalibor , 18. 06. 2024

Pro zdravý životní styl se lidé nerozhodují jen kvůli dosažení dobré postavy, ale i kvůli tomu, aby se cítili dobře a plní energie. Samozřejmě krásná figura je velké plus, které zdravý životní styl přináší.

Pokud se necítíte dobře, pokud jste unavení a pokud se vám dlouhodobě nedaří zhubnout, důvodů pro které to tak je může být více. 

Podívejte se na 10 ranních zlozvyků, kterých byste se měli rychle zbavit.

1. Dlouhé ranní vylehávání v posteli:

Dostatečně dlouhý spánek je velmi důležitý, avšak nic netřeba přehánět. Jak se říká, žádný extrém není vhodný a to si pamatujte i při spánku. Ideální doba pro spánek je 7 až 8 hodin a nejlépe je jít spát večer dříve a ráno dříve vstávat. Lidé, kteří spí příliš dlouho jsou náchylnější na kardiovaskulární onemocnění a cukrovku, která má souvislost i s obezitou.

2. Neuděláte si čas pro zdravé a vydatné snídaně:

Pokud si ráno uděláte čas na snídani, vaše tělo vám bude rozhodně velmi vděčné. Díky snídani bude váš metabolismus fungovat mnohem lépe, čím předcházíte problémům s přibíráním. Pokud se ráno pořádně najíte, snižuje se i chuť na jídlo během dne a tudíž i přísun kalorií během dne.

Dalším benefitem je také to, že snídaní snižujete hladinu kortizolu v krvi. Kortizol je stresový hormon, který se po probuzení uvolňuje do těla, aby organismu zamezil náhlý pokles cukru v krvi.

3. Kontrolujete mobil nebo počítač hned po probuzení:

Čas, který ráno strávíte kontrolou mobilu, či počítače byste mohli klidně investovat jinak, například přichystáním si chutných snídaně, či ranní rozcvičkou, která by vám do těla vlila ranní energii a sílu.

Mimo jiné je ranní kontrolování emailů či sms zpráv i stresující činnost, které byste se měli po probuzení vyhýbat.

4. Nepoužíváte váhu pravidelně:

Mnohé studie dokazují to, že lidé kteří se pravidelně vážili byli více motivováni ve snaze zhubnout jako ti, kteří se nevážili. Nejlepší způsob jak se vážit je hned ráno, po toaletě a ještě před napitím se vody, případně před konzumací snídaně.

Pokud během hubnutí chodíte i do posilovny, můžete očekávat přibývání na váze. Toto číslo vás nemůže znepokojit, protože svaly jsou těžší než tuk a proto se v tomto případě může vaše váha zvyšovat.

5. Dopřejete si sacharidy ve špatné formě:

Přijímání sacharidů je důležité, avšak nejsou sacharidy, jako sacharidy. Při dietě byste se měli snažit přijímat zdravé sacharidy, které se postarají o to, že zaženete svůj hlad a také se budou pomalu uvolňovat.

Nejlepší je dopřát si sacharidy, které jsou obsaženy například v mangu, ovesné kaši, celozrnné pšenici, řeckém jogurtu, banánech, či borůvkách.

6. Nosíte příliš nepohodlné a těsné oblečení:

Je přirozené, že některé druhy povolání vyžadují i specifický druh oblékání a proto kostýmy či obleky jsou někde neodmyslitelnou součástí. Pokud jste nuceni nosit takové oblečení je pravděpodobné, že nechodíte po schodech, ale raději se odvezete výtahem.

Je to pochopitelné, pokud je to možné, zvolte raději pohodlnější oblečení. V rámci svého plánu na hubnutí zkuste využívat schodiště, které máte k dispozici.

7. nemeditujete:

I krátká, pár minutová meditace každé ráno vám může pomoci při vašem hubnutí a nabývání energie. Díky meditaci se sníží váš krevní tlak a také hladina kortizolu, tedy stresového hormonu v krvi. Když bude v pohodě vaše hladina tohoto hormonu, bude ustálená i vaše chuť na jídlo.

8. nedopřejete si ranní strečink:

Tak, jako při meditaci tak i při strečinku platí to, že není třeba ho provádět dlouhý čas během dne, avšak každý den, tedy pravidelně. Stačí i pár minut denně a budete se cítit lépe. Pomůžete svým bolavým svalům a kloubům a váš pohyb během dne bude mnohem flexibilnější.

9. Ráno nevypijete sklenici vody:

Před tím, než se pustíte do vaší povinné ranní kávy byste měli povinně vypít i minimálně 250ml čisté vody nebo vody s citronovou šťávou. Příjem vody hned po probuzení vás aktivuje, dodá vám energii, udržuje v těle rovnováhu a také správnou tělesnou teplotu.

10. nepustí si ráno do ložnice světlo:

Pokud je pro vás ranní vstávání opravdu náročné, možná by vám mohlo pomoci denní světlo, které automaticky pomáhá při aktivaci vašeho organismu. Nabije vás energií a dobrou náladou, díky které si určitě dříve zacvičíte, jako byste setrvávali v zatažené nepresvetlenej místnosti.