10 potravin, které vyčistí ucpané artérie a chrání před infarktem

4.5
(57)

Dalibor , 20. 12. 2019

Existuje mnoho různých receptů na džusy, šejky či detoxikační nápoje, které pomohou pročistit vaše cévy a arterie, aby váš organismus fungoval tak, jak má.

Potraviny

Příroda však nabízí i samotné potraviny, které mají stejný a čistě přírodní účinek.V tomto článku vám prozradíme 10 potravin, které vám pomohou vyčistit ucpané cévy od nánosů cholesterolu a tuků, čímž ochrání i vaše srdce před možným infarktem.

1. Avokádo

Namísto rostlinné pomazánky založené na margarínu si na chléb natřete raději avokádovou pomazánku.

Studie ukázaly, že denní konzumace avokáda má za následek zlepšení hladiny krevního cholesterolu (snížení špatného LDL a zvýšení dobrého HDL cholesterolu). Právě HDL je druh cholesterolu, který pomáhá udržovat arterie čisté.

2. Chřest

Chřest je přirozenou cévy pročišťující potravinou. Snižuje také krevní tlak a brání vzniku krevních sraženin, které mohou způsobovat komplikace srdečně-cévního systému. Tato zelenina je plná vlákniny, minerálů a vitamínů jako K, B1, B2, C a E.

3. Granátové jablko

Toto zajímavé ovoce obsahuje fytonutrienty, které působí jako silné antioxidanty a chrání tak artérie a jejich výstelku proti poškození. Granátové jablko stimuluje produkci oxidu dusnatého, který napomáhá hladkému průtoku krve a průchozím arteriích.

4. Brokolice

Bez ohledu na to, zda brokolici milujete nebo nesnášíte, faktem zůstává, že obsahuje velké množství vitamínu K, který brání vápníku poškozovat cévy. Je také bohatá na vlákninu, která snižuje krevní tlak a úroveň cholesterolu v krvi.

5. Kurkuma

Toto koření je neskutečné silným protizánětlivým prostředkem. Účinně snižuje záněty, které jsou hlavní příčinou arteriosklerózy, čili kornatění cév. Přidáním kurkumy do vaší stravy snížíte poškození arteriálních cév a také se sníží riziko vzniku krevních sraženin.

6. persimon (tomel)

Jde o žluté asijské ovoce, které vypadá jako kříženec rajčata a jablka. Je plný antioxidantů a polyfenolů, které snižují LDL cholesterol a triglyceridy v krvi. Je také vynikajícím zdrojem vlákniny, která reguluje krevní tlak a udržuje vaše arterie čisté.

7. Spirulina

Zní to možná trochu neuvěřitelně, ale tato malá zeleno-modrá sinice dokáže regulovat hladinu lipidů v krvi. Je také zdrojem bílkovin, které obsahují všechny esenciální aminokyseliny, které tělo potřebuje pro udržování optimálního zdraví. Dokáže také zrelaxovat a uvolnit stěny artérií a stabilizovat krevní tlak za současné kontroly hladiny tuku v krvi.

8. Skořice

Tato velmi chutná koření snižuje hladinu cholesterolu v krvi a zároveň odstraňuje z cév usazeniny a novým brání v jejich tvorbě. Skořice je plná antioxidantů, které zlepšují zdraví srdečně-cévního systému tak, že brání krve v oxidaci. Nasypte si kousek skořice do kávy, na chléb či na jakékoliv jiné jídlo na zlepšení jeho chuti a zároveň si užijte jeho zdravotní přínosy.

9. Brusinky

Brusinky jsou další potravinou bohatou na antioxidanty, které snižují hladinu špatného LDL a zvyšují hladinu dobrého HDL cholesterolu v krvi. Ve skutečnosti, pravidelná konzumace brusinkového džusu vám může pomoci snížit celkové riziko srdečních onemocnění až o 40%!

10. Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje vysokou hladinu katechinů, které ve střevech znemožňují absorpci cholesterolu z jídla do krevního oběhu. Konzumace pouze jedné nebo dvou šálků zeleného čaje denně dokáže zlepšit krevní úrovně tuků a snížit možnost zablokování artérií. Kromě toho, zelený čaj podpoří a zrychlí váš metabolismus, který může být velmi nápomocný při snahách o hubnutí a také podporuje zdraví kardiovaskulárního systému.