Vědci varují: Kvůli tomuto běžně používanému přípravku do roku 2050 zemřou miliony lidí!

0
(0)

Dalibor , 29. 04. 2020

Podle poslední zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) by mělo být okamžitě eliminovány užívání antibiotik.

Výsledky výzkumu zaměřeného na spotřebu léků přinesly znepokojivé výsledky.

OECD varuje před nadměrným používáním antibiotik. Přestože jejich užívání zpomaluje infekce a léčí záněty, pokud budou i nadále používat v takové míře jako dosud, odolnost vůči nim se bude zvětšovat.

"Používáme je více, než je nutné. Sáhneme po nich pokaždé a ne pouze v době ohrožení infekcí. Toto vše se vymstí již v průběhu příštích třiceti let. Lidé budou umírat i na obyčejný zápal plic či v důsledku malých řezných ran a dosud léčitelné infekce se budou šířit až sedminásobně rychleji, než je to teď," říká šéfka oddělení zdraví při OECD Michele Cecchini.

Mělo by se přijmout více opatření, které by řešily hygienu v nemocnicích, odkud se často infekce šíří.

Počet úmrtí na celém světě, které zapříčiní rezistence na antibiotika, se do roku 2050 navýší až o více než dva miliony osob ve všech věkových kategoriích v 33 zemích.

Lidé na předtím vyléčitelné infekce umírají už teď.

V roce 2007 například zemřelo v Evropě na následky infekcí 11 000 lidí a v roce 2015 to bylo již 33 000. Odolnost vůči antibiotikům je čím dál tím větší. Nejen, že jsou ve větší míře podávány lidem, ale i hospodářským zvířatům, které se stávají součástí potravinového řetězce.

OECD tvrdí, že země musí vynaložit více financí na opatření na ochranu zdraví a nespoléhat se pouze na tyto léky. Ve zprávě je také uvedeno, že pokud by se rozpočet každého státu na preventivní zdravotní péči navýšil pouze o dva dolary na osobu, snížilo by to rezistenci na antibiotika o 75% a prognózy úmrtí by klesly ve velké míře.

👍 Tento návod je užitečný