Vodní kámen a zašlost na dně záchodové mísy už je minulost. Tímto způsobem efektivně vydrhnete každý záchod.

0
(0)

Dalibor , 04. 03. 2021

Vodní kámen jsou nepříjemné usazeniny, kterých se velmi těžko zbavuje. Objevují se na vodovodních bateriích, dřezech, umyvadlech a jejich výskyt se nevyhýbá ani toaletě. Zde však může být odstranění vodního kamene oříškem kvůli horší přístupnosti jednotlivých míst. Následující návod však obsahuje hned několik různých způsobů, ze kterých si snadno vyberete ten nejvhodnější pro vaše konkrétní použití.

Jak odstranit vodní kámen z toalety

Pro efektivní odstranění vodního kamene z toalety je dobré provádět čištění pravidelně a nedovolit, aby vzniklo velké množství usazeniny. V takovém případě bude celý proces jednodušší a dosáhnete lepšího výsledku. Častější čištění je tak potřeba hlavně v místech, kde z vodovodu teče přirozeně tvrdá voda bohatá na minerální látky.

Čištění s pomocí pemzy

  • Pemza
  • WC štětka
  • Čistič do záchodu

V rámci prvního způsobu pro čištění toalety využijete pemzu v kombinaci s klasickým prostředkem pro čištění toalety. Ten v první řadě rozlijte po celé vnitřní ploše. Následně nechte pár minut fungovat, aby byly usazeniny narušeny a připraveny k odstranění. Pemzu namočte a drhněte s ní místa, kde jsou nejvíce usazeniny vodního kamene. Na závěr odstraňte nečistoty a uvolněný vodní kámen s pomocí běžné WC štětky.

Čištění pomocí citronu a octa

Další způsob čištění je velmi ekologický a potřebujete k němu dvě přírodní ingredience. Připravte si šťávu z citronu a k tomu zhruba polovinu šálku octa. Nalijte do vnitřní části toalety a snažte se co nejvíce roztoku dostat na místa, kde se objevuje nejvíce vodního kamene. Nechte působit co možná nejdéle a poté opláchněte. Dočištění můžete opět provést s pomocí WC štětky v kombinaci s běžně používaným hygienickým čističem pro odstranění bakterií a podobných nečistot. Výsledkem bude precizně čistá toaleta bez vodního kamene.

👍 Tento návod je užitečný