Mlží se vám v roušce brýle? Víme, jak na to

0
(0)

Dalibor , 29. 03. 2021

Pokud nosíte brýle, pravděpodobně se v současné době pandemie potýkáte s jedním velmi nepříjemným problémem. Po nasazení masky nebo respirátoru na dýchací cesty se vám brýle začnou zamlžovat a vaše vidění se tím zhorší. To je samozřejmě způsobené vydechovanou vlhkostí, které uniká směrem nahoru okolo masky přímo na brýle. Pokud ale chcete masku nosit správně a účinně a přitom zamezit zamlžování brýlí, existuje řešení.

Trik chirurgů před operací

Vědecká studie odhaluje tajemství chirurgů, z nichž někteří taktéž musí nosit brýle zároveň s chirurgickými rouškami, a to během operace, kdy si žádné zamlžování nemohou dovolit. Mají svůj vlastní způsob „odvlhčování“ brýlí, který můžete vyzkoušet i vy.

Nejdříve brýle navlhčete vodou. Poté je opatrně a šetrně namydlete mýdlem po celé ploše skel. Opláchněte brýle teplou vodou. Dejte pozor, aby mýdlo nikde nezůstalo. Jemně brýle osušte a otřete do sucha čistým hadříkem určeným na čištění skel brýlí. Buďte opatrní, aby se brýle nepoškrábaly. Poté je můžete nosit tak, jak jste zvyklí, už se nebudou mlžit.

Vyberte si správnou roušku

Mlžení se dá také eliminovat vybráním správné roušky nebo respirátoru. Jakákoliv ochrana dýchacích cest by měla dobře sedět a přiléhat k nosu co nejtěsněji. Nejlepší jsou roušky a respirátory s všitým drátem, kterým si je můžete kolem nosu namodelovat. Vydechnutý vzduch pak v takové míře neuniká pod horním okrajem roušky a tím pádem se vám brýle nebudou tolik mlžit.

Existují také spreje, které by měly mlžení předcházet. Do brýlí si můžete rovněž nechat dát skla s hydrofobní úpravou, která odpuzuje vodu. Brýle se rychleji odmlží a neulpívá na nich ani tolik prachu a nečistot. Takovou ochrannou vrstvu si ale můžete vytvořit i doma, a to pomocí trochy pěny na holení. Stačí ji nanést na skla a hadříkem vyleštit do sucha. Díky tomu se pára na vašich brýlích nebude tolik srážet.

👍 Tento návod je užitečný