Lékaři poprvé oficiálně zmrazili a znovu oživili lidskou bytost.

0
(0)

Dalibor , 08. 01. 2020

"Chci, aby bylo jasné, že se nepokoušíme posílat lidi k Saturnu."

(ZH) - Jedním z největších problémů zkoumání nejvzdálenějších končin vesmíru je obrovské množství času, které vyžaduje.

Nebude to však možné bez pokroku v biofyzice, který by lidským bytostem umožnil vstoupit do stavu pozastaveného žití (nebo cestování rychlostí vyšší, než je rychlost světla).

Nyní se však zdá, že lékaři pokročily v opravdovém zmrazení a opětovném oživení lidských bytostí.

Přelom ve vědeckém poznání.

Profesor Lékařské fakulty na University of Maryland Samuel Tisherman vedl tým, který skutečně uvedl lidskou bytost do stavu pozastaveného života.

Pro časopis New Scientist Tisherman řekl, že nahradil lidskou krev ledově chladným fyziologickým roztokem (problém zmrazování živých bytostí je totiž krystalizace vody, která poškozuje buněčné struktury a následně opětovné zahřívání těla).

Celou zkoušku nazval "trochu bizarní".

Pacienta pak vybrali z chladicího systému a přesunuly na operační sál, kde podstoupil dvouhodinovou operaci, po níž mu znovu vrátili krev a tělo zahřály na normální teplotu.

Tisherman říká, že celou zprávu o postupu podá v nové vědecké studii, která vyjde v roce 2020.

Jeho cílem je spíše přerušit život na dobu dostatečně dlouhou k vykonání naléhavé operace než technologii využít pro cestování vesmírem.

Připomněl příběh mladého muže, kterého pobodali a neměl dost času k provedení operace:

"Pouze pár minut předtím to byl zdravý mladý muž, a pak byl náhle mrtvý. Kdybychom měli dost času, mohli jsme ho zachránit. Chci, aby bylo jasné, že se nepokoušíme posílat lidi k Saturnu. Snažíme se získat více času na záchranu životů. "

Ovšem, je jen otázkou času, kdy se do věci vloží všemi oblíbený podnikatel z odvětví technologií ("Nedokážu se nestarat do objevů jiných, a když mi nevěříte, zeptejte se Vernona UNSWORTH") a nepochybně poznamená, jak by se dala využít pro cestování vesmírem a podporu jeho PR agendy.

Tisherman také neuvedl, kolik studií bylo provedeno před touto úspěšnou. Experiment měl požehnání od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), který nepožadoval souhlas pacienta, protože ho už nebylo možné zachránit jinak.

Závěr:

Největší překážkou zůstává zamezit poškození člověka při opětovném zahřívání - reperfuzního poškození.

"Zatím jsme ale neidentifikovali všechny příčiny reperfuzního poškození," řekl Tisherman.

"Tak či onak budoucnost, kterou jsme si mohli představovat pouze ve filmech, nyní stojí u našich dveří ..."