Test: Zvládnete najít číslo 1580 za méně než dvě minuty?

Věděli jste, že je potřeba váš mozek trénovat, aby předčasně nestárnul? K tomuto kroku budou nejideálnější například hlavolamy, sudoku nebo vizuální testy, které dokáží posilovat mozek. To ale není jediné pozitivum. Dokonce bylo prokázáno, že aktivování mozku pomocí těchto možností, dokáže předcházet závažnému onemocnění, jako je například Alzheimerova choroba. Připravili jsme pro vás numerický vizuální test, který aktivuje váš mozek. Pokud si takový druh testů dopřejete častěji, můžete se do pokročilého stáří těšit z produktivního myšlení. Vyzkoušíte tento jednoduchý a zajímavý test? Jestliže ano a máte pár minut, vyhledejte na obrázku číslo 1580. Bude potřeba si nastavit stopky na dvě minuty a do tohoto času číslo najít. 

Najděte číslo 1580

Nemějte obavy, jsme si jisti, že tento test zvládnete levou zadní, a ještě k tomu za méně než dvě minuty. Chce to pouze pořádnou dávku soustředěnosti a oční obratnosti. První pohled na takové množství čísel vás může jistě odradit, ale nebojte se, váš mozek tento test lehce překoná. Pokud test neprovedete do dvou minut nebo za dvě minuty, doporučujeme vaše smysly často trénovat. Mějte na paměti, že když budete hledat číslo 1580, neustále si jej říkejte a váš mozek i oči se začnou soustředit pouze na dané číslo. A jakmile ho uvidí, mozek vyšle signály, které prozradí, že jste našli hledaný bod. Tohle je jedna z metod, jak lze čtyřčíslí najít. 

Druhá metoda

Druhou metodou je, že můžete jet očima řádek po řádku, číslo po čísle. Tento způsob je velmi tradiční a provádí jej snad každý z nás. Třetí metodou je prohlížení čísel v blocích, například vodorovných nebo šikmých. Čtvrtý způsob je vyhledávání určitého čísla, například jedničky nebo klidně i nuly. Jakmile se takové číslo najde, hledáte kolem tohoto jednoho daného čísla další shodující se čísla se zadáním. Samozřejmě záleží na technice, kterou použijete, ale jedno je jisté: tento test bude prospěšný pro váš mozek, bude více prokysličený a stimulovaný. Nezapomínejte si nastavit stopky, neměli byste převýšit čas dvou minut. Pokud se vám to nepovede, odvraťte na pár minut zrak a vraťte se zpět k testu. Na obrázku níže najdete řešení tohoto testu.

Související články

Nejnovější recepty

Nejnovější návody