Ke starým rodičům se občas chováme špatně, ale pak nám dojde, že čas se krátí. Toto byste si měli uvědomit!

Rodiče jsou tu vždycky pro nás, vždycky byli a vždycky budou. Ať máme jakýkoli problém, právě rodič je tou osobou, která se nám pokusí maximálně pomoci. Celý život se nám snaží ulehčovat ten náš, berou na sebe naše břímě a jen díky nim je pro nás život tak snadný, jak ve skutečnosti je. Mezi rodiči a jejich potomky mnohdy vznikají nejrůznější hádky, neshody, ostré výměny názorů, ale neprávem. Nezaslouží si to. Zkuste se na věci podívat jejich úhlem pohledu, pokuste se je pochopit a zjistíte, že všechno, co dělají, dělají z lásky k nám. Ne vždycky se jim všechno povedlo, ale mají nás rádi a dělají to pro nás.

S rodiči je někdy těžké pořízení

Když jste si přečetli výše uvedený název, jistě se vám hned vybavilo několik situací, během kterých jste měli spíše pocit, že vás rodiče topí, než že vám pomáhají. Tak to možná připadá vám, ale v jádru tomu tak opravdu není. Vraťte se v myšlenkách k situaci, ve které jste měli pocit, že vás rodiče zradili, potopili. Každý alespoň párkrát tento pocit zažil. Jistě jste se na situaci doposud dívali ze svého úhlu pohledu. Zkuste to teď obráceně. Vybavte si co nejpřesněji situaci, ke které došlo, pak se zamyslete nad tím, co rodiče zrovna prožívali a pokuste se složit dohromady, proč udělali to, co udělali. Čeho chtěli docílit? Určitě objevíte nějaký důvod, něco, proč to dělali a jistě to bylo ve váš prospěch. Samozřejmě, že se třeba mohli zachovat lépe, dát vám to najevo jinak, ale všichni jsme jen lidé, chyby děláme všichni. Důležité je to vnitřní hnutí, proč to udělali. Už věříte, že rodiče konají vše s úmyslem našeho dobra?

To nejcennější, co máme

To nejcennější, co máme, jsou opravdu naši rodiče. To je velmi důležité si nejen uvědomit, ale nenechávejte si to jen pro sebe. Jednoho dne o rodiče všichni přijdeme a budeme se trápit tím, že jsme jim nedávali dostatečně najevo svou lásku, vděk, poděkování a pochopení. Využívejte každou situaci k tomu, abyste jim mohli ukázat, že jsou i ve vašem srdci na prvním místě stejně tak, jako vy v tom jejich. Tohle jednání dokáže také zlepšit vaše současné vztahy, pochopení a otevřenost. Proto hurá do lepších vztahů!

Související články

Nejnovější recepty

Nejnovější návody