Moje matka stále kritizovala mou ženu, pak jsem pochopil, že musím situaci vyřešit.

Není žádným tajemstvím, že je vztah mezi tchýní a snachou v mnoha rodinách opravdu na ostří nože. Je to naše utkvělá představa o tom, jaký asi tak tento vztah bývá? Jedná se o vsugerovaný pocit, který se předává z generace na generaci? Je chyba na straně tchýně, snachy, nebo za něho může čas a posunuté hodnoty mladých lidí? To jsou otázky, které trápí mnoho mladých párů. Dokonce existují informace o tom, že se páry rozvádí kvůli neshodám s tchýní. Co všechno můžete udělat pro to, abyste se se svou tchýní naučili vycházet?

Tchýně, která do všeho zasahuje

Z vlastní zkušenosti jistě všichni víte, že tchýně je osoba, která má v životě mladých lidí poměrně významné slovo, a to i ve věcech, o kterých by si měl pár rozhodovat sám. Velmi často mívají problém s uzpůsobením domácnosti nového páru, s fungováním rodiny, s úklidem, vařením a dalšími věcmi. Přitom, kdyby se do těchto věcí tchýně nepletla, pár by žil spokojeně. To je shrnutí většiny zkušeností s tchýní. Některé tchýně mají potřebu na všechno vyřknout svůj názor, jiné rovnou jdou a domácnost přerovnají. Proč se většina tchýní chová takto nesnesitelně?

Všechno souvisí s časem. Zkuste si to uvědomit a být ke své tchýni shovívaví. Zamyslete se nad tím, v jaké době byla vaše tchýně vychovávána, co ji doba naučila a co si z ní tchýně odnesla. No a pak se to pokuste porovnat se současným životem mladých lidí. Vidíte ten rozdíl? Oproti životu v minulosti je naše doba mnohem tolerantnější, benevolentnější, mnoho věcí se odchyluje od standardu a život je jednodušší. A právě v tom je zakopaný pes. Každý z vás vyrůstal v jiné době, a proto jste se od života naučili něco jiného.

Zlepšete vztah se svou tchýní

Výše uvedený scénář je poměrně katastrofický, na tom se jistě všichni shodneme. A tak uznáte, že je třeba najít způsob, jak s tchýní vycházet. Můžete předejít nepříjemným situacím tím, že se jí zeptáte na názor, pokusíte se ho pochopit, ale přistoupit na něj nemusíte. Dobrý způsob je také dát tchýni pocit důležitosti, více ji zapojit do chodu domácnosti. Můžete ji požádat o pomoc při vaření nového pokrmu, nebo ji více zapojit při hlídání dětí, ať už odpoledne či večer.

Související články

Nejnovější recepty

Nejnovější návody