Neuvěřitelný příběh spisovatelky, která úspěšně bojovala s rakovinou pomocí mrkvové šťávy.

Pokud jde o počty pacientů i počty úmrtí, různé formy nádorových onemocnění zaujímají vždy jedny ze smutných předních míst pomyslných celosvětových žebříčků, zejména pokud jde o nádory

  • plic, a
  • tlustého střeva.

Tento příběh je o ženě, která v pokročilém stádiu rakoviny odmítla nabízenou léčbu a svěřila svůj život léčivým účinkům mrkve.

Příběh Ann Cameron

Ann Cameron se narodila v roce 1943 v americkém Wisconsinu a již ve škole začala psát příběhy a později knihy, a to jak pro dospělé, tak také pro děti. V současné době tráví čas střídavě v New Yorku a v Guatemale, která jí učarovala.

Této známé spisovatelce lékaři v roce 2012 diagnostikovali rakovinu tlustého střeva. Nebylo to však poprvé, co jí toto zhoubné onemocnění zasáhlo do života, protože o 7 let dříve zemřel její milovaný manžel následkem rakoviny plic.

Ann a její osobitý způsob léčby

Výhodou Annina stavu bylo, že nádor bylo naštěstí možno z těla vyoperovat. Po operaci jí byla nasazena chemoterapie, ale Ann měla ještě stále v živé paměti těžké měsíce, v průběhu kterých její manžel tuto léčbu podstupoval, a to bez pozitivního výsledku. Toto byl ten zásadní důvod, proč se rozhodla jít jinou cestou a obrátit se o pomoc k přírodě.

Ann se tedy pustila do zkoumání alternativních možností, přičemž se inspirovala Ralphem Corem, kterému byla v jeho 26 letech diagnostikována rakovina kůže a velice mu pomohla mrkvová šťáva. Ann věděla, že našla přesně to, co hledala. Stejně jako Ralph, začala i Ann pít denně 2,5 litru šťávy z mrkve a pozorovala její účinky. Mrkev je i ze strany lékařů doporučována jako vhodný doplněk ozařování a chemoterapie, ale Ann z ní udělala jediný nástroj svého boje se svou nemocí.

Zdravotní stav Ann lékaři samozřejmě i nadále monitorovali a již po 8 týdnech mrkvové kúry bylo zjevné, že se začaly zmenšovat zvětšené lymfatické uzliny a došlo k zastavení šíření onemocnění.

Ústup onemocnění potvrdila i následná vyšetření po 4 měsících, kdy se tělo začalo viditelně vracet do normálu. Po 8 měsících provedli lékaři kontrolní CT vyšetření, na základě jehož konstatovali vymizení projevů nádorového onemocnění.

Související články

Nejnovější recepty

Nejnovější návody