Test osobnosti: Najdete všechna zvířata? 90% lidí nenajde všechna a jedno jim vždy chybí.

7. 10. 2021

Optické klamy patří mezi oblíbené hádanky nejen pro děti, ale snadno si svou bystrost vyzkouší také dospělí a senioři, kteří si musí pravidelně trénovat mozkové závity. Často si ani neuvědomujeme, co všechno máme kolem sebe. Nepamatujeme si podrobnosti, a proto je vhodné paměť trénovat, abyste se mohli blýsknout před příbuznými.

Hádanky jsou skvělým způsobem, jak se pobavit

Hádanky, především ty obrázkové, jsou nejen skvělým cvičením, ale také zábavou, která pobaví i malé děti. Obrázkové hádanky jsou velmi oblíbené hlavně proto, že se většinou jedná o zvířecí motivy. Můžete na nich hledat nejen samotná zvířata, ale také písmenka nebo čísla. Některé optické hádanky jsou velmi zapeklité, i když na první pohled vypadají jednoduše. A stejně je to i naopak.

Někdy vám k výsledku dopomůže náhoda, jindy budete muset mozek velmi namáhat, abyste se k řešení dopátrali. Ať tak nebo tak, svůj mozek potrénujete a budete čím dál bystřejší. Účelem takového pozorování je najít smysl pro něj. Zlepšíte si koncentraci, zapamatujete si více prvků a můžete vyzkoušet i další vizuální hry.

Kolik zvířat uvidíte na daném obrázku?

Ve skutečnosti je na obrázku mnohem více zvířat, než kolik lidé hádají. Jejich průměr je mezi šesti a dvanácti zvířaty, ve skutečnosti jich je tam 14. Nejsložitěji vypadají jen takové, které jsou nakonec jednoduché. Na první pohled uvidíte zvířata, kterou jakou jasně viditelná a rozpoznatelná, posléze se budete muset více soustředit, abyste našli i zbývající.

Dávejte si pozor, protože některá zvířata mohou být uvnitř těch, která už jste našli. Ať taky nebo tak, mozek je důležité procvičovat pravidelně, aby nezakrněl. Optické hádanky a vizuální klamy nabízejí pestrou nabídku, a můžete si mozek namáhat nejen doma, ale také při cestě autobusem nebo vlakem. A zažijete při jejich luštění také mnoho zábavy.

Související články

Nejnovější recepty

Nejnovější návody