Opravdu zapeklitý klam: dokážete na této fotografii najít psa? 99% lidí ho nenajde.

7. 10. 2021

Lidé po celém světě milují hádanky. Ať se jedná o obrázkové, písemné, číselné nebo jiné, rozhodně se lidé baví jejich řešením, které může být na první pohled záludné, ve skutečnosti je to ale velmi jednoduché. Je to i tento případ, kdy se snažíte na snímku najít určitou věc, která na první pohled není patrná, ale nakonec ji tam přeci jen uvidíte.

Hádanky milujeme už od dětství

Ať už koukáte na fotky nebo počítáte složitější příklad, vždy je velká radost, když se doberete ke zdárnému konci. Ne každému se to však podaří. Nutno dodat, že ne všichni můžete být stejně šikovní na stejnou věc. Už od dětství nám něco jde více, jiná věc se nedaří. Je to stejné jako s hledáním rozdílů nebo hraním pexesa. Určitě bude na světě někdo, kdo v takových hrách bude přeborník, ale také ten, který se nechytne.

Optické klamy patří mezi nejoblíbenější hříčky. Podíváte se na snímek a hledáte danou věc nebo předmět. I když ho máte před očima, viditelný není. Ale přeci tam je, a nakonec ho najdete. Jen to vašemu mozku bude trvat o něco déle, než je běžné. Najdete na dané fotografii malého psa?

Kolik budete potřebovat času, abyste našli malého psa?

Tento optický klam je velmi zajímavý. Na první pohled je fotografie jen obrázkem, který někdo vyfotil v parku během procházky. Najdete na ní stromy, aleje a lavičku, která bude často využívána na odpočinek. Na snímku se ale přitom nachází pes, sice je malinko schovaný, ale přeci jen ho najdete. Jen málo lidí si ho ale všimne do několika vteřin. Udělejte si tak čas na fotografii a přemýšlejte, kam by se pes mohl schovat. Kolik budete potřebovat času, abyste ho našli?

Můžeme i poradit. Zaměřte se pouze na obrázek lavičky. Pokud vám výsledek stále není jasný, nápovědou může být opěrka na lavičce. Už ho tam vidíte? Je to velmi jednoduché, ale náš mozek si myslí, že je to těžká hádanka. Možná vám tak bude trvat několik minut, než na řešení přijdete.

Související články

Nejnovější recepty

Nejnovější návody