Jejich dítě bylo pořád nemocné. Matka se pak ale podívala na lahvičku na mléko a začala jednat.

Každý rodič se děsí toho, že jeho dítě začne trpět zdravotními problémy a on mu nedokáže pomoci. Ještě horší variantou je situace, kdy se nedaří odhalit příčinu těchto problémů. Stejnou příběh prožívali rodiče malého chlapečka, u kterého se neustále opakovaly nejrůznější projevy nemocí, aniž by lékaři dokázali najít jejich příčinu. Nakonec se velké odhalení povedlo chlapcovu tatínkovi. Neuvěříte, co našel v synově lahvičce!

Původ chlapcových obtíží zůstával dlouho neznámý

Penny a Simon Cowellovi jsou starostliví rodiče malého chlapečka. Pečlivě se o něj starají, všestranně ho rozvíjejí a věnují velkou pozornost tomu, aby dobře prospíval a nic mu nechybělo. Jenže pochopitelně nedokázali uhlídat vše. Jejich malý syn začal trpět opakovaným kašlem, astmatem a alergiemi. Ani důkladné lékařská vyšetření neodhalila žádnou zjevnou příčinu, takže se projevy nemoci nedařilo utlumit. Rodiče už začínali být zoufalí, nakonec ale Simona něco napadlo při umývání nádobí. Brzy se ukázalo, že se nepletl.

Viníka zdravotních problémů se nakonec podařilo odhalit

Když myl chlapečkův otec nádobí, všiml si, že plastová lahvička na vodu, ze které jeho syn pravidelně pije, obsahuje malý plastový filtr. Když se mu ho podařilo odstranit, aby láhev mohl umýt co nejpečlivěji, nemohl uvěřit svým očím: pod filtrem se ukrývala velká plíseň. Náhle mu bylo všechno jasné: filtr se pravidelně neodstraňoval a nečistil, jeho malý chlapec tak měl v ústech při každém napití celou kolonii bakterií a plísní, která způsobovala všechny jeho táhlé zdravotní problémy. Řešení celého problému bylo naštěstí velice jednoduché: staré lahvičky prorostlé plísní bylo nutné vyhodit a koupit nové, u kterých se důkladně dbalo na odstraňování a důkladné čistění všech jejich částí. V současné době je z chlapečka zase zdravé a spokojené dítě s naprosto čistou lahvičkou na vodu.

Související články

Nejnovější recepty

Nejnovější návody