Čistá střeva jsou základem lidského zdraví. Udělejte maximum pro jejich pročištění podle tradičního léčitelství

0
(0)

Dalibor , 25. 03. 2021

Ačkoliv můžeme dbát na fyzickou aktivitu i zdravý životní styl, je možné, že se ve vašich střevech udržuje mnoho nežádoucích usazenin. Ty mohou zahýbat vaším celkovým zdravím a přivodit vám tak nepříjemné problémy či nemoci. Podívejte se, jak jednoduše vyčistit vaše střeva a udržet tak vaše celkové zdraví v dobré rovnováze.

Pro udržení zdravého těla je nutné dbát na pestrou stravu s potravinami, které přirozeně čistí celý trávicí trakt a vylučovací soustavu. Vaše zažívání i střeva musí být v perfektním stavu, aby střeva dokázala vstřebat do těla blahodárné živiny a neusazoval se v nich nežádoucí zbytek potravy.

Zkuste tradiční léčebné postupy

Podle tradiční maďarské medicíny stačí opravdu málo k tomu, abyste udrželi svá střeva stále čistá a maximálně průchozí. Do svého pestrého jídelníčku stačí zařadit jednou týdně jednu ingredienci, která vám možná přijde na první zdání velmi zvláštní.

Snažte se jednou týdně zařadit do svého jídelníčku zeminu nebo jakoukoliv hlínu. Třeba tu z vaší zahrady. Ano, čtete správně. Právě hlína má velmi pozitivní a čistící účinky pro vaše střeva. Vysušte hlínu nebo zeminu z vaší zahrady a rozdrťte na úplný prach. Podle maďarských léčitelů je nejlepší nechat hlínu dva dny na přímém slunci, aby zmizela veškerá vlhkost a zbyla jen suchá zem.

Po úplném vyschnutí smíchejte hlínu s dešťovou vodou a vytvořte tak kluzkou pastu. Snězte několik polévkových lžic jednou týdně, vždy před jídlem. Díky této aplikaci odbouráte veškeré usazeniny, které jsou vytvořené na stěnách střev. Hlínová pasta odstraní ze střev také možnou hnilobu.

Proč v Maďarsku používají k čištění střev hlínu?

Tato forma čištění střev se začala aplikovat již v dávných dobách. Pomohla i v těžkých případech, kdy člověk trpěl na nesnesitelné bolesti v oblasti střev nebo v případě těžkých otrav z jídla. Maďarští léčitelé zkrátka věří, že hlína může pomoci našemu zdraví víc, než si myslíme.

I proto se do léčebných procedur dostávají také bahenní zábaly. Hlína je prospěšná nejen pro naše střeva, ale také pro kůži a celkově pro regeneraci našeho těla. Používá se pro uzdravení i těch zdánlivě beznadějných nemocí a skrze kůži se tato forma celkové detoxikace dostává dovnitř našeho těla.

V případě závažnějšího zažívacího problému existují i jiné postupy léčení

Podle tradic z maďarského léčitelství je možné vyléčit i mnohem vážnější onemocnění, například rakovinu střev. V takovém případě je potřebná důkladná očista střev za pomocí klystýru. K této léčebné metodě nepotřebujete žádné drahé procedury ani nikterak zvláštní zdravotní péči. Pomohla již tisícům lidí, a tak stojí za zkoušku i ve vašem případě.

Vlivem špatné životosprávy se mohou ve střevech usadit usazeniny ve velkém množství, které jen těžko odstraníte pojídáním zeminy. Postupem času se mohou zanesené nečistoty dostat i do okolních orgánů. V tu chvíli je závažná nemoc na světě.

Před klystýrem je vhodné usazeniny rozpustit

Než se pustíte do úplného pročištění střev za pomocí klystýru, je vhodné ještě vyzkoušet rady léčitelů, díky kterým rozpustíte velké nečistoty na stěnách střev. Skvělé účinky má například pojídání lněného či hořčičného semínka, dřevěného uhlí nebo kořenu estragon. Za zkoušku stojí také ricinový olej, který má skvělé projímavé a čistící účinky.

Na klystýr si připravte dostatek času, nejlépe ve večerních hodinách, abyste po něm mohli odpočívat. Pro komfort a klid si připravte dobře vytopenou koupelnu a ručník či koberec na zem, abyste mohli při aplikaci klystýru ležet v koupelně a zbytečně nepřecházet do jiné místnosti.

Postup pro klystýr je velmi snadný, potřebujete však dostatek klidu

Přiveďte asi šest litrů vody k varu a poté vodu zchlaďte na příjemnou teplotu, která vás nepálí (asi 42 °C). Vodu poté naplňte do nádoby s hadičkou, tuto léčebnou pomůcku ke klystýru pořídíte v lékárně. Nádobu dejte asi jeden metr vysoko a naplňte svá střeva vodou. Část vody můžete míchat také s heřmánkovým čajem nebo eukalyptovým olejem. Pro lepší aplikaci můžete konečník mazat ricinovým olejem, vhodnou polohou je ležení na levém boku s nataženou levou nohou a pokrčenou pravou nohou.

Snažte se udržet vodu několik minut a poté uvolněte svěrač a vyprázdněte se do záchodové mísy. Podle tradičního léčitelství se vám pocitově velmi uleví, jelikož veškeré nečistoty odejdou z vašeho těla pryč.